E shtunë, Shtator 22, 2018

Dajti i bllokuar nga bora, e pakalueshme dhe me zinxhir

Policia e Tiranës, gjatë mesditës ka përditësuar të dhënat referuar situatës së rrugëve për shkak të motit të keq. "Segmenti Rrugorë Interurban Tiranë - Dajt,...

“Miks” droge në Tiranë: Kapet kokainë, heroinë e kanabis

Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin "Miks" dhe ka arrestuar në flagrancë 5 shtetas. Në kuadër të këtij operacioni janë sekuestruar në cilësinë e...

Policia e Korçës jep shpërblim për këdo që jep informacion për...

Policia e Korçës  ka vendosur një shpërblim për këdo që do japë informacione rreth grabitjes së automjetit mbrëmjen e djeshme në lagjen nr.3 të...

Xhaçka takon zv.kryeministrin kroat: Plan bashkëpunimi për modernizimin e FA-ve

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka priti në takim zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Mbrojtjes së Kroacisë Damir Kërstiçeviç në 9-vjetorin e anëtarësimit të dy vendeve...

Dhunoi gazetarin, Prokuroria kërkon 1.6 vite burg për Presidentin e Korabit

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar 1 vit e 6 muaj burg për Alban Voglin, presidentin e Kastriotit pasi ka goditur gazetarin sportiv Eduard Ilnica. Ngjarja...

Italia në votime, garë e fortë midis të djathtës dhe Lëvizjes...

Sot në Itali po zhvillohen zgjedhjet parlamentare. Rreth 46 milionë italianë janë thirrur për të votuar legjislaturën e re të Parlamentit. Për herë të...

I plagosuri Çali: Na vrau deputeti Armando Prenga

Shtatë persona mbeten të plagosur pas një sherri mes familjes së deputetit Armando Prenga dhe familjes Çali, në qytetin e Laçit. Mësohet nga burime...

Vdekja e policit, autori që përplasi patrullën djali i ish-deputetit të...

Makina që duke ecur me shpejtësi tej normave të lejuara në Kamzë, e aksidentoi furgonin e patrullës së Policisë duke shkaktuar vdekjen e një...

Protesta e opozitës, MAS: Asnjë urdhër nuk është dhënë, për pezullimin...

Teksa sot është paralajmëruar një protestë e madhe e opozitës, Ministria e Arsimit dhe e Sportit nuk ka dhënë asnjë urdhër për pezullimin e...

Vlorë, pranga të kërkuarit; 40-vjeçari akuzohet për plagosje

Në kuadër të operacioneve për kapjen e personave në kërkim, uniformat blu të qytetit të Vlorës kanë arrestuar në orët e fundit një shtetas...

EDITORIAL

FORUM