E shtunë, Shtator 22, 2018

Pakti/ Belgjika do votojë pro hapjes së negociatave, por çfarë kërkon...

Më jep, të të jap. Mbështetja e hapur e Belgjikës ndaj Shqipërisë sa i përket hapjes apo jo të negociatave për në Bashkimin Europian...

Skënderbeu me një dorë te titulli, fundos Kamzën e Ahmataj

Skënderbeu vijon rrugëtimin drejt titullit kampion. Ekipi i Ilir Dajës ka fituar 3-2 ndeshjen e javës së 29-të ndaj Kamzës, duke ruajtur distancën në...

Ish-ministri i Jashtëm: Dy diplomatët rusë mund të jenë agjentë, pse...

Ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë Paskal Milo ka folur për dëbimin e diplomatëve rusë në Shqipëri por edhe në SHBA dhe vendet europiane. Në...

Vrasja e 28-vjeçarit për hakmarrje, familjarët e Gjuzit: S’ka lidhje

Për vrasjen e Mario Majollarit, Policia e Tiranës ka marrë në pyetje familjarët e Kastriot Gjuzit, autorit të dyshuar të atentatit. Në Polici familjarët...

Gjeoshkencat publikojnë njoftimin: Këto zona të vendit rrezikohen nga zjarret

Instituti i Gjeoshkencave ka publikuar një njoftim ditën e sotme ku thuhet se sot dhe nesër mund të ketë rrezik për zjarr në disa...

Hidrocentralet fillojnë të bllokojnë shkarkimet

Prej 3 javësh, hidrocentralet mbi Lumin Drin kanë bërë shkarkime të konsiderueshme dhe e gjithë sasia e ujit ka përfunduar në Lumin Buna, lumë...

Zbardhet vrasja e të riut shqiptar në Francë, arrestohet autori

Prokuroria franceze ka zbardhur autorësinë e vrasjes së një shqiptari në dhjetor të vitit të shkuar dhe plagosjen e një tjetri. Ngjarja ndodhi më 2...

Bllokohen llogaritë e shoqërisë që shfrytëzoi rafinerinë e Ballshit

Administrata Tatimore do të verifikojë të gjitha transaksionet bankare të shoqërisë IRTC, e cila shfrytëzoi për më shumë se një vit rafinerinë e naftës në Ballsh...

Vettingu, Basha: Policët i mora në makinën time

Gazetarja Anila Basha e ftuar në "360Gradë" në Ora News thotë se e konsideron të tepruar vettingun në polici. Ajo ka treguar një rast...

Video erotike/ Gruaja e mësuesit: Po bënim lojë, jemi demokratë, burri...

Pas denoncimit që u bë në adresë të ish-kryeministrit Sali Berisha në lidhje me video erotike të mësuesit të shkollës 9-vjeçare “Adem Gjeli” në...

EDITORIAL

FORUM