E premte, Shkurt 22, 2019

Deklarata e Ramës, vjen reagimi i parë nga opozita: O delenxhi,...

Pas konferences për shtyp të kryeministrit Edi Rama kanë mbërritur edhe reagimet e para. I pari është ish-ministri i Brendshëm Flamur Noka. Ky i fundit...

Mehmetaj: Frika i ka hyrë në palcë, Rama je i marrë...

Menjëherë pasi Kryeministri Edi Rama foli për 32 minuta për situatën me opozitën, reagimet nesër edhe nga ish-deputetët. Kejdi Mehmetaj përmes një postimi në...

Protesta e opozitës kalon oqeanin, ja si u komentua nga mediat...

Mijëra qytetarë u mblodhën sot në protestën e thirrur nga opozita. Protesta pati jehonë të madhe në mediat ndërkombëtare. Pas Rai2 një tjetër media prestigjoze...

”E them troç”, Rama: Shqipëria që unë dua nuk është kjo...

Kryeminsitri Edi Rama e ka pranuar se Shqipëria që është sot, nuk është ajo që duhej të ishte. Megjithatë, sipas tij Shqipëria e sotme...

Zyra e BE në Tiranë: Qeveria dhe Opozita të diskutojnë

Zyra e BE në Tiranë i përgjigjet Ora News në lidhje me lënien e mandateve të deputetëve të opozitës. "Presim që qeveria dhe opozita të...

Rama: E kam humbur sensin e masës, kam fyer me fjalë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një konference LIVE pas protestave të opozitës. Shefi i qeverisë ka komentuar edhe djegien e mandateve nga opozita. Gjatë fjalës...

I dënuar për një sërë krimesh në Itali, Hekriu shqiptar arrestohet...

Një 25 vjeçar me origjinë shqiptare u arrestua nga policia britanike pasi rezulton të jetë i kërkuar në Itali. Hekri Domi është dënuar për grabitje,...

Veliaj i dorëzon homologut maqedonas “Kullën e Sahatit”

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti në një takim homologun e tij, kryebashkiakun e Shkupit, Petre Shilegov, me të cilin diskutoi mbi...

Salianji: Ja si mund të ulemi në tryezë me Ramën

Ish-deputeti, Ervin Salianji tha në studion e Ora News se nuk e përjashton mundësinë e uljes në tryezë me kryeministrin Rama. Ai tha se...

VIDEO/ Noka: Populli na i dha mandatet e atij po ia...

“Populli na i dha mandatet e atij po ia kthejmë që të bëjë historinë”. Kështu shkruan në Facebook ish-ministri i Brendshëm, Flamur Noka. Sipas tij,...

EDITORIAL

FORUM