E shtunë, Nentor 17, 2018

Emrat për KED në Presidencë? Përfundon afati për dorëzimin e listës...

Data 15 nënëtor është afati i fundit ku në Presidencë duhej të mbërrinte lista e kandidatëve për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. Pas këtij afati,...

Ulëza, destinacion turistik dhe i vetmi eko park në Shqipëri

Kjo është qyteza e Ulzës! Ndodhet vetëm 70 kilometra apo 1 orë e 10 minuta larg Tiranës! Ndërtimi i rrugës dhe investimet me fokus turizmin...

Boçi: Ministria harroi ditën ndërkombëtare të studentit, zero mbështetje shoqatave studentore

Deputeti demokrat Luçiano Boçi ka reaguar në një shënim në faqen e tij në rrjetet sociale për harresen nga ana e Ministrisë së Arsimit...

Duka: Në institucionet e pushtetit vendor, zëri i të zhgënjyerve

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, ka zhvilluar një takim me strukturat e kësaj force politike në Lezhë. Përmes një postimi në rrjetin social...

Italia dëbon 23-vjeçarin shqiptar

Matteo Salvini, ministri i Brendshëm italian ka firmosur dekretin për dëbimin e një emigranti shqiptar nga Kosova për motive sigurie. 23-vjeçari shqiptar është konsideruar nga...

PD, model konservator britanik në përzgjedhjen e kandidatëve në zgjedhje

Në zbatim të statusit të partisë i cili sanksionon se për kandidaturat për kryetar bashkie dhe këshilltarë bashkiakë do të duhet të merret dhe...

Tregtarët nuk japin kupon

Tërheqja e kuponit tatimor, përveçse një detyrim ligjor, është edhe e drejtë e gjithësecilit. Por, jo gjithmonë ky kupon jepet nga tregtarët. Qytetarët thonë që...

Fillon lirimi vullnetar i hapësirave të zëna në Unazën e Re

Në një kohë që PD po organizon protesta para Bashkisë së Tiranës dhe po bllokon rrugën te Unaza e Re, një pjesë e qytetarëve...

“Nuk nxirret dhjam nga pleshti”, Rama i përvishet komentuesit

Ashtu si për çdo javë, edhe sot kryeministri Edi Rama ka zgjedhur që përmes rubrikës ‘Përgjigja ime’ ti japë shpjegime një qytetari. Kreu i...

Pranga 5 doganierëve në Qafë Thanë, lejuan të kalonte një kamion...

Pesë doganierë të doganës së Qafë Thanës janë arrestuar ditën e sotme pasi akuzohen se kanë shpërdoruar detyrën. Sipas policisë të pestë doganierët në bashkëpunim...

EDITORIAL

FORUM

“Perëndia na ruajt”…

17 nëntori i Tiranës antifashiste