E premte, Shkurt 15, 2019

Nesim Spahiu: Sjellje kriminale e qeverisë me Skraparin. Të hënën nuk...

Kryetari i Bashkisë Skrapar Nesim Spahiu në praninë e deputetit Nasip Naço informuan opinionin publik në një takim të mbajtur të premten 15 shkurt...

Spahiu: Sjellje kriminale e qeverisë me Skraparin. Të hënën nuk funksionon...

Kryetari i Bashkisë Skrapar Nesim Spahiu në praninë e deputetit Nasip Naço informuan opinionin publik në një takim të mbajtur të premten 15 shkurt...

Duka për qytetarët: Boll me mazhorancës që mbretëron por nuk qeveris

Në prag të protestës së thirrur nga opozita, aleati i PD-së, Agron Duka u ka bërë thirrje qytetarëve t’i bashkohen protestës së nesërme të...

Vasili: Nesër nuk do të ikim ne, do të ikë Rama

Gjatë takimit me strukturat e LSI-së në Njesinë nr.11 në Tiranë, Kreu i Grupit Parlamentar i kësaj force politike, Petrit Vasili ka ironizuar me...

Gjiknuri në Vlorë: Investimet publike që po çlirojnë potencialin ekonomik

Kryeministri Rama është ndalur sot në Vlorë në kuadër të turit “Bashkia që duam”, që për të është vazhdim i procesit qeverisës përmes komunikimit...

Cakaj takon aleatin që Shqipëria humbi me Ramën kryeministër

Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj zhvilloi takimin e parë me një ministër të Jashtëm. I pranishëm në Konferencën...

Luftë korrupsionit nëpërmjet inspektimeve online

Këto ditë, Inspektori i Përgjithshëm dhe përfaqësues të Inspektoratit Qendror, patën takime me Kryeinspektorët dhe inspektorët e Inspektorateve Shtetërore të Inspektoratit Shtetit. Në këto...

Vrasësi i Naim Zyberit fiton lirinë

Më datën 14 shkurt 2019 gjyqtari i gjykatës së Korçës, Markelian Kuço ka firmosur lirimin me kusht të Gerd Gjinararit, nga burgu i Drenovës,...

Balla: Protesta e opozitës s’ka lidhje me qytetarët

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, njëherësh dhe drejtues politik i Qarkut të Elbasanit, zhvilloi sot një takim me përfaqësues të...

“Bagëti e bujqësi? Jo më vëlla, PPP!” Protestë nga PAA

Nesër opozita ka protesën e madhe, ndërsa sot Partia Agrare Ambientaliste ka organizuar një tubim me fermerë, tregtarë dhe agropërpunues përpara Ministrisë së Financave...

EDITORIAL

FORUM