E mërkurë, Nentor 21, 2018

Vetëm 2 xhami jashtë KMSH-së, imamët e vetëshpallur në negociata për...

Vetëm dy xhami në të gjithë vendin kanë mbetur ende  jashtë juridiksionit të Komunitetit Musliman Shqiptar, rreth tre vjet pas nisjes së një aksioni...

Lleshaj në policinë e Beratit: Luftoni krimin

Sandër Lleshaj, ministri i Brendshëm, zhvilloi një takim me strukturat vendore të Policisë së Qarkut të Beratit. Takimi zgjati rreth 1 orë e 30...

BIRN: Thesi 1.2 miliardë euro koncesione te rrugët

Katër segmente rrugësh të reja dhe një kontratë mirëmbajtjeje të dhëna me koncesion deri tani pritet t’i kushtojnë taksapaguesve 153.8 miliardë lekë gjatë trembëdhjetë...

4.6 vite burg për Zaganin, Çollaku: Vendimi nga Këshilli i Ministrave

Gjykata e Fierit e ka dënuar me 4.6 vite burg, ish-oficerin e anti-drogës, Dritan Zagani. ky vendim është kundërshtuar nga gazetari Basir Çollaku. I...

Avokati i Shtetit fut në sherr PS-në: Paga më e lartë...

Paga e Avokatit të Shtetit do të jetë më e lartë se e Kryeministrit. Propozimi është miratuar në Komisionin e Ligjeve, edhe pse dy...

FMN: Qeveria të bëjë kujdes me PPP

Fondi Monetar Ndërkombëtar ka shprehur qëndrimin e tij kundër përjashtimeve fiskale. Shefi i misioni të FMN në përfundim të diskutimeve për projektbuxhetin e vitit...

Tensione mes policëve civilë dhe protestuesve te “Astir”. Deputeti i LSI...

Është shoqëruar me momente tensioni protesta e sotme e banorëve të zonës së ''Astirit''. Në një moment, banorët kanë pikasur se mes protestuesve kishte...

Sejko: Çelja e negociatave, instrument parësor i zhvillimit të vendit

Çelja e negociatave duhet parë si një instrument parësor i zhvillimit të vendit. Deklarata ka ardhur nga kreu i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko,...

Ankimohet vendimi për vettingun e prokurorit të Apelit të Shkodrës

Komisioneri Publik ka ankimuar vendimin për kalimin e procesit të vettingut për gjyqtarin e Gjykatës së Apelit të Shkodrës, Arben Dollapaj. Sipas Komisionerit Publik,...

“Astiri”, ARRSH ia nxori emrin, banori: S’jam paraqitur!

Pavarësisht kushteve atmosferike jo të përshtatshme, banorët e zonës së Astirit në kryeqytet kanë vijuar protestën e tyre në ditën e 17 të tyre....

EDITORIAL

FORUM