E shtunë, Shtator 22, 2018

Bulevardi i ri, Veliaj: Segmenti i parë, gati në pranverë

Bulevardi i Ri i Tiranës po merr formë. Pas vendosjes së pllakave të para, paralelisht Bashkia e Tiranës prej pak ditësh po vijon me...

Me dokumente të falsifikuara bëhet pronar toke në Jalë e Vuno...

Policia e Vlorës ka sekuestruar një sipërfaqe toke prej 17.000 m2 toke me vlerë 1.7 milion euro, në fshatin Vuno dhe Jalë, Bashkia Himarë. Toka...

Demat “zot” në shtëpinë bardheblu, Partizani fiton derbin

Derbi i 149 mes Partizanit dhe Tiranës ishte një çudi më vete. “Të kuqtë” e pritën Tiranën në shtëpinë e tyre por në stadiumin...

Apeli i organizatave të Shoqërisë Civile: Miratoni ligjin e vettingut

Organizatat e shoqërisë civile në vend kanë bërë thirrje për zbatimin sa më shpejt dhe të plotë të ligjit të vettingut. Në një deklaratë të...

Rreh drejtorin dhe nëndrejtoreshën e shkollës, 18 vjeçari arrestohet në Tiranë

Një 18 vjeçar është arrestuar pasi akuzohet se ka goditur me sende të forta drejtorin dhe nëndrejtoreshën tek “Shkolla e Bashkuar”, në Farkë të...

Forcat detare shpëtojnë 2 persona që ju rrezikua jeta, gomonia fundoset

Moti i keq gati sa nuk ju rrezikoi jetën dy shtetasve, një shqiptar dhe një italian, në mesnatën e kaluar. Por shpëtimi i tyre...

Këngëtarja Manjola Nallbani dekorohet nga Presidenti Bujar Nishani

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Bujar Nishani ka dekoruar këngëtaren Manjola Nallbani. Ai i ka dhënë asaj titullin ‘Mjeshtër i Madh’ për talentin e saj...

Qeveria kungulleshkë e Edi Ramës

“Kam nje kungulleshke dhe dua ta ndaj ne 8 pjese. Pse per 8? Po sa? Per 4. Pse per 4…” Kjo eshte pak a...

Vendimi për kryebashkiakun socialist: Si ngacmonte seksualisht vajzën e re

Kryetari socialist i Bashkisë së Poliçanit, Adriatik Zotkaj është dënuar nga gjykata e Tiranës me 1 vit burgim në 21 Maj 2002, për veprat...

Grabitet supermarketi në Tiranë, merret kasaforta me para

Grabitet një supermarket në Tiranë, ku tre persona kanë thyer xhamin, për të kryer synimin e tyre. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të...

EDITORIAL

FORUM