E entje, Shtator 20, 2018

Vapa “than” HEC-et. Prurjet e lumenjve, më të ultat e disa...

Mungesa e reshjeve të shiut gjatë muajit korrik ka përkeqësuar prurjet në kaskadën e Drinit. Sipas Koorporatës Elektroenergjetike Shqiptare, prurjet mesatare për korrikun shënuan...

“Lufta në Shkodër”, Gjykata lë në burg 6 të rinjtë

Gjykata e Shkodrës ka dhënë sot masat e sigurisë për të rinjtë e përfshirë në “luftën” me armë në qytetin e Shkodrës mbrëmjen e...

Policia Rrugore intensifikon kontrollet – Arrestohen 12 drejtues mjetesh dhe pezullohen...

12 drejtues mjetesh janë arrestuar në flagrancë nga Policia Rrugore gjatë 24 orëve të fundit në rrugët e kryeqyteti. 6 prej tyre për drejtim...

Emocionuese / Inva Mula, Ermonela Jaho dhe Rita Ora, prova në...

Të dielën në Vatikan do të mbahet ceremonia e shenjtërimit të Nënë Terezës, e cilësuar si ngjarja më e shumëpritur e Jubileut. Në kuadër...

FOTOT- Autori i masakrës në Shkodër, i droguar dhe me luhatje...

Sherri që nisi për një lojë pokeri e që tronditi mbrëmë qytetin e Shkodrës, ka si autor të masakrës Miklovan Parubi, i cili është shpallur...

Adi Krasta rikthehet në Top Channel

Adi Krasta rikthehet tek Top Channel. Kjo bëhet me dije nga vetë televizioni. Krastës i është besuar drejtimi i programit të madh të çdo të diele...

Siguria në shkolla, plan masash nga Policia

Me nisjen e vitit shkollor, është parë edhe një prezencë e shtuar e punonjësve të Policisë së Shtetit, me qëllim rritjen e parametrave të...

BBC: “Vendi më tolerant në botë” (FOTO)

"Papa Françesku e ka vlerësuar këtë komb të vogël ballkanik për tolerancën fetare të dukshme, duke thënë se Shqipëria duhet të shërbejë si një...

Poezia e fundit për Ergi Dinin, nga i ati. “Vdekja më...

Ndarja tragjike nga jeta e këngëtarit 22 vjecar Ergi Dini, ka prekur shumë. Ai u nda nga kjo jetë, mbrëmjen e djeshme në një...

Sekretari Mattis në Shkup, në mbështetje të referendumit

Sekretari amerikan i mbrojtjes, Jim Mattis akuzoi Rusinë të hënën për përpjekje për të ndikuar në rezultatin e referendumit për ndryshimin e emrit të...

EDITORIAL

FORUM