E martë, Nentor 20, 2018

Bushati në Bruksel: 2018 një vit i rëndësishëm për integrimin e...

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, ndodhet në një vizitë zyrtare në Bruksel, ku mori pjesë në drekën e punës me...

Një kënd i ri force tek Liqeni dhe një modul lojërash...

Në zonën e Parkut të Liqenit, Bashkia e Tiranës ndërtoi këndin e 3 të forcës dhe krahas tij një hapësirë dedikuar fëmijëve me aftësi...

LAJM I FUNDIT/ Zyrtarizohet kandidati i 7 për Kryeprokuror, 30 minuta...

Një tjetër emër i shtohet listës së kandidatëve në garën për postin e Prokurorit të Përgjithshëm të përkohshëm. Kandidati i shtatë për këtë post...

Shfuqizimi i 60 licencave për linjat interurbane, operatorët: Shmangu konfliktet

Ministri i transportit, Damian Gjiknuri ka shfuqizuar një urdhër të dhënë nga paraardhësi i tij, Sokol Dervishaj për shtimin e 80 linjave dhe 60...

Ulet papunësia, INSTAT: Numri i të punësuarve rritet me 1.9%

Gjatë periudhës korrik –shtator në Shqipëri ka pasur një rritje të numrit të të punësuarve. Sipas anketës së forcave të punës e cila publikohet...

Bushati dhe Berberi, dy kanidaturat për anëtarë bordi të Autoritetit të...

Helidon Bushati dhe Adriana Berberi janë dy kanidaturat për anëtarë bordi të Autoritetit të Konkurrencës të cilët janë dëgjuar në komision ekonomie. Ata kanë...

Gruaja denoncon burrin për dhunë në Pogradec dhe zbulon të vërtetën...

Policia e Pogradecit ka arrestuar një 56-vjeçar në fshatin Alarup, pas kallëzimit të bërë nga bashkëshortja e tij T.M, 34 vjeçe, e cila pretendon...

Listës së kandidatëve për Kryeprokuror i shtohet një tjetër kandidat. Emri

Listës së kandidatëve për Kryeprokuror të Përkohshëm, për të zëvendësuar Adriatik Llallën i është shtuar edhe Ermira Tafan, duke e çuar në 6 listën...

Dule apel Ramës: Hapi rrugë reformës në drejtësi

Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule, apeloi sot kryeministrin Rama ti hapë rrugë zbatimit të reformës në drejtësi. Sipas tij, çdo vonesë do të ketë pasoja...

Beteja e Old Trafford: Lojtarët dhe stafi i Manchester United dhe...

Detaje të reja nga beteja e së shtunës në Old Trafford janë bërë të ditura ku Jose Mourinho ka shpërthyer kundrejt lojtarëve të City-t...

EDITORIAL

FORUM