E martë, Shkurt 19, 2019

PS nis diversionin, Ferhati: Opozita rrëmbeu kauzën e qytetarëve kuksianë

Partia Socialiste nis kundërsulmin ndaj revoltës që ka shkaktuar vendosja e taksës së qarkullimit në Rrugën e Kombit, por dhe rritja e shumë taksave...

Tjetër goditje për euron, sërish poshtë 130 lekëve

Euro hyn sërish në trendin rënës. Monedha e përbashkët ra sot nën nivelin 130 lekëve, duke u këmbyer sipas kursit zyrtar të Bankës së...

VIDEO/ Kuksiani i ndaluar i tregon Edi Ramës se kush është...

Njëri nga 23 të arrestuarit që ndodheshin në Gjykatën e Shkallës së Parë në kryeqytet, ka lëshuar një deklaratë të fortë në momentet e...

Mosbindja civile, opozita takim në selinë e PD për aksionin e...

Opozita është mbledhur në selinë e PD për të diskutuar për aksionin opozitar i cili nis ditën e nesërme me mosbindje civile. Ditën e nesërme...

Tarifa për Kukësin, nisin bisedimet për përgjysmimin

Tarifa e kalimit në ''Rrugën e Kombit'', që ngriti në këmbë një Shqipëri, mësohet se qeveria ka nisur negociatat me koncesionarin, në lidhje me rishikim...

Dibër, punëtori i HEC bie në greminë, përfundon në spital

Një punëtor i HEC-it në Dibër është rrëzuar në greminë. Ngjarja ka ndodhur paraditen e sotme rreth orës 10:30 në fshatin Lashkizë, njësia administrative...

Basha: Nesër në protesta që do shtrihen kudo

Kryetari i PD-së tha se Edi Rama pasi privatizoi policinë dhe prokurorinë tani privatizoi dhe gjykatat. Menjëherë pas vendimit të gjykatës e cila la në...

12 në burg, reagon Berisha: Alma Ahmeti, përfaqësuese e kryetrafikantit Edvin...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar ashpër kundër vendimit të gjyqtares Alma Ahmetaj, që ka lënë në burg 12 kuksianë, pas protestës kundër taksës së...

Deputetja e PD-së: Të ngrihemi, s’ka kthim prapa

Pas vendimit të Gjykatës së Tiranës për 23 të arrestuarit e ''Rrugës e Kombit'', deputetët e opozitës që ndoqën që prej orës 9:30 seancën...

Del pa këpucë në gjykatë, Xhevahir Hereni u mor për leckash...

Një nga protestuesit e Kukësit e arrestuar ka dalë në sallën e gjyqit pa këpucë. Sipas deputetes Caka, Xhevahir Hereni është arrestuar në mesnatë, duke hedhur poshtë versionin e prokurorisë për...

EDITORIAL

FORUM