E entje, Shtator 20, 2018

Hushi i turret kritikëve: Larg meje kurtizane, heroinë e vaginës profesionale...

Letra e lamtumirës të tenorit Agim Hushi, ende merr kritika dhe sulme të ashpëra. Letra për lamtumirën e tij të fortë që i dha...

Hashash në Tiranë, policia sekuestron 43 kg

Policia e Tiranës ka sekuestruar mbi 43 kg lëndë narkotike kanabis sativa dhe vuri në pranga poseduesin e saj, Alfred Muratin. Arrestimi i 35-vjeçarit u...

Letra e Kadaresë, Kastriot Dervishi i përgjigjet Demaliajt: Ti je thjesht...

Vijon debati në distancë mes studiuesit dhe historianit Kastriot Dervishi dhe Ilir Demalisë, i njohur si një nga personazhet e ambasadave të korrikut ’90...

Policia dhunon pelegrinët në Malin e Tomorrit (Foto)

Pelegrinazhi i sotëm në Malin e Tomorrit, nuk ka shkuar ashtu siç pritej, pasi ka pasur edhe përplasje mes policë dhe pelegrinëve. Në vendin ku...

FSHF zyrtarizon kandidatët për President dhe anëtarë të Komitetit Ekzekutiv

FSHF ka shpallur zyrtarisht listën e kandidatëve për organet drejtuese të futbollit shqiptar, respektivisht për zgjedhjen e Presidentit të FSHF-së, dhe anëtarëve të KE-së...

Vrasja në Shkodër, Voltana Ademi mesazh Ramës: Mjaft më! Do mbani...

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi ka reaguar pas vrasjes së biznesmenit Arjan Ferracaku, 31 vjeç në zonën e Livadhes. Përmes një postimi...

Bashkia e Tiranës vendos kangjella mbrojtëse në kryqëzime për sigurinë e...

Shmangia e aksidenteve rrugore, por edhe të trafikut shpesh herë të pajustifikuar në kryeqytet, kërkon jo vetëm zbatimin e rregullave të qarkullimi nga drejtuesit...

900 vatra zjarri dogjën Shqipërinë, 280 rrezikuan jetën e qytetarëve

Emergjencat civile e kanë konsideruar situatën që u regjistrua në Shqipëri përgjatë muajve të verës me zjarret që shpërthyen në shumë zona të vendit...

Alket Rizai, akt human për të shpëtuar vogëlushen greke

Greqia është mallëngjyer nga peripecia e vajzës 8 vjeçe me emrin Evangjelia nga Kreta, e cila po lufton me kancerin. Me mijëra njerëz dhanë...

Liverpul rigjen fitoren në Premier League, Arsenal mundet nga Suonsi (VIDEO)

Liverpuli rikthehet në rrugën e fitoreve në kampionat, teksa sonte në mbrëmje ka fituar në transfertë me rezultatin 3-0 ndaj Hadersfilldit. Skuadra e Jurgen...

EDITORIAL

FORUM