E entje, Shtator 20, 2018

Klosi: Shqipëria ka pronotuar për këtë verë 300 chartera

Ministri i Turizmit, Blendi Klosi ftuar në "Arena" nga Dritan Hila bëri me dije se përveç zënies së të gjitha dhomave të hoteleve, këtë...

Si mund të blesh armë në Tiranë pa asnjë dokument dhe...

Si mund të pajisesh me armë gjahu pa pasur asnjë dokument? Madje, pa kaluar në asnjë komision, siç parashikohet nga ligji “për armët”. Bashkëpunëtorët e...

Gjenerali i NATO-s: Po rritet ndikimi rus në Ballkan, rrezik destabilizimi

Gjenerali amerikan në Evropë, Curtis Scaparrotti, ka paralajmëruar se rajoni i Ballkanit është duke u përballur me një presion në rritje të Rusisë dhe...

E frikshme, një fshat shqiptar e përpin toka

Fenomeni i rrëshqitjes së tokës është përhapur në të gjitha zonat e Shqipërisë. “Fiks Fare” udhëtoi drejt fshatit Blinisht në zonën e Repsit. Fshat...

Vlorë, palma rrëzohet mbi makinën (Foto-Video)

Një palmë është rrëzuar në bulevardin Vlorë-Skelë. Palma ka rënë sipër një makine, duke e dëmtuar. Makina ka qenë e parkuar dhe nga incidenti nuk ka...

Zbardhet identiteti i viktimës që u ekzekutua pak minuta më parë...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në zonën e Kinostudios në Tiranës pasi është vrarë me armë zjarri një 28-vjeçar. Vrasja...

Të ardhurat nga parkimi/ Në tre muaj 46 mijë gjoba parkimi...

Numri i gjobave të vendosura për parkim në zona të palejuara apo pa paguar tarifat në Tiranë është rritur ndjeshëm gjatë tremujorit të parë...

Mziu: Në Shkollën Profesionale Kamëz, regjistrimet po bëhen sipas partisë

Kryetari i Bashkisë Kamëz, njëkohësisht dhe kreu i degës së PD, ka reaguar ndaj situatës së paprecedentë të regjistrimeve në Shkollën e Mesme Profesionale...

Prestigjiozja kanadeze, “Troymedia”: Shqipëria, destinacioni turistik i përsosur

Prestigjiozja kanadeze “Troymedia” në një shkrim të publikuar së fundmi e ka renditur Shqipërinë ndër pesë destinacionet më të lira turistike në Europë. “Shqipëria është...

Ndizet pragndeshja Zvicër-Serbi prej prezencës së shqiptarëve. Me Zvicrën!- krejt shqiptarët

Ndizet pragndeshja Zvicër-Serbi! E konsideruar shpesh si “përfaqësuesja B” e Shqipërisë, mediet zvicerane janë përpjekur të shpërqëndrojnë kundërshtarët e tyre pikërisht në pikën më...

EDITORIAL

FORUM