“Rama je antishqiptar”, shoqërohet qytetari që bërtiti në Bulevard

Ndërsa Kryeministri Edi Rama bashkë me familjarë të viktimave të 21 janarit 2011, deputetë e përfaqësues të PS kryenin homazhe dhe vendosnin lule në...

“Rama je antishqiptar”, shoqërohet qytetari që bërtiti në Bulevard

Ndërsa Kryeministri Edi Rama bashkë me familjarë të viktimave të 21 janarit 2011, deputetë e përfaqësues të PS kryenin homazhe dhe vendosnin lule në...

Edhe Shkodra ngujohet

Studentët e Universitetit të Shkodrës "Luigj Gurakuqi" i janë bashkuar sot studentëve të Tiranës, duke shpallur ngujimin në Fakultetin e Ekonomikut. Ndërkohë në kryeqytet vijon...

Aleksandër Luca rikthehet aty ku nisi gjithçka

Shqiptari Aleksandër Luca pritet të rikthehet sot në ishullin Rodos ku do të përballet me autoritetet greke për akuzat e reja që rëndojnë mbi...

Pedagogët e Filologjisë në grevë, aktivisti: Sot, dita për të thyer...

Sot, pedagogët e Fakultetit të Filologjisë kanë nisur një grevë, e paralajmëruar që ditën e premte, pas vendimit të marrë në asamble. Ata kërkojnë...

Çupi: Ne do të jemi në ballë të protestave

Deputetja e PD-së Dhurata Çupi, kryetare e Aleancës së grave në parlament flet për situatën politike pas kthimit të opozitës në ku Kuvend dhe...

Gjykimi në Apelin e Krimeve të Rënda, shtyhet seanca për Shullazin

Nis me shtyrje seanca e parë për Emiljano Shullazin dhe anëtarët e grupit të tij, në Apelin e Krimeve të Rënda. Shkak për shtyrjen...

Shqipëria, ndër vendet më të ndotura të Europës

Sipas portalit “Numbeo”, Shqipëria dhe Maqedonia janë renditur si vendet më të ndotura të Europës. Për vitin 2019, Shqipëria ka shënuar një indeks të...

“21 janari”/ Sot homazhe në Bulevard, familjarët shpresë për drejtësi te...

Sot bëhen tetë vite nga vrasja e katër protestuesve të opozitës në Bulevardin "Dëshmorët e Kombit" nga Garda e Republikës. Nën komandën Ndrea Prendit, ish-ministrit të...

Ibrahimi thirrje prokurorëve të aplikojnë për SPAK

Këshilli i Lartë i Prokurorisë po zhvillon mbledhjen e tretë të radhës që prej konstituimit. Mbledhja e cila ka nisur në orën 10:00, po...

EDITORIAL

FORUM

Studentët