E shtunë, Shtator 22, 2018

Plagoset me armë zjarri 21-vjeçari në Shkodër

Një person është plagosur me armë zjarri mbrëmjen e sotme në qytetin e Shkodrës. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Udhakryq”, ndërsa i plagosur ka mbetur...

Sollakut: Shumë procese janë degjeneruar për shkak të kërcënimeve kriminale ndaj...

Në një deklaratë bombë të pak minutave më parë në emisionin “Opinion” të drejtuar nga gazetari Blendi Fevziu, ish prokurori i përgjithshëm i Shqipërisë,...

Taksë për çdo televizor?! Boçi: Këta janë ftohur mu në….

"Televizori i Beqes": Kësisoj është shprehur deputeti demokrat Luçiano Boçi lidhur me propozimin e fundit të Ilir Beqjes, 'Dekanit të Rilindjes siç e ka...

Korçë dhe Lezhë – Operacione antidrogë, sekuestrohen 23.7 kg drogë, 5...

Dy aksione policore janë finalizuar me arrestimin e pesë personave, tre në Korçë e dy në Lezhë. Në Korçë, blutë kapën pranë një pike...

Tregtarët e Medresesë në protesta: Qeveria po ndëshkon biznesin e vogël

Tregtarët e biznesit të vogël të Medresesë protestojnë sot paradite kundër disa veprimeve të tatimorëve të cilat ata i quajnë arbitrare. Tregtarët thonë se...

Godina e re e shkollës në Elbasan jepet me qira, Këshilli...

Këshilli bashkiak i Elbasanit ka miratuar dhënien me qira të një godine shkolle të standardeve bashkëkohore. Objekti ndodhet në fshatin Katund i Ri në Njësinë...

Diego Maradona: Nuk kam vdekur, jam gjallë!

Diego Armando Maradona është tërbuar pasi doli në qarkullim lajmi i rremë mbi vdekjen e tij. “Dua t’i them të gjithë botës që jam shumë...

Meksikë: 500 vjet më vonë, shkencëtarët zbulojnë se çfarë vrau Aztekët.

Në vitin 1545 fatkeqësia goditi kombin Aztek të Meksikës, kur njerëzit filluan të ndiheshin keq me ethe të larta, dhimbje koke dhe gjakderdhje nga...

“Telenovela” Memushaj drejt fundit, mesfushori do të mbetet sërish në Itali

Ledian Memushaj vazhdon të mbetet një ndër emrat më të përfolur në merkaton e Seria A. Mesfushori i kombëtares sonë, sipas gazetës së njohur...

Mbledhja e përbashkët e dy qeverive, zbardhet axhenda e 27 Nëntorit:...

Zv.kryeministrja Senida Mesi ka zbardhur detaje nga axhenda e mbledhjes së përbashkët të Qeverive të Kosovës dhe Shqipërisë, mbledhje kjo e cila do të...

EDITORIAL

FORUM