Kriza e azilkërkuesve shqiptarë në Francë: Fajtori është në Tiranë

Qytetarët shqiptarë, që nga viti 2010, nuk kanë më nevojë për viza për të udhëtuar në zonën Shengen. Franca,  që prej dhjetorit 2013, e...

Projektligji për arsimin e lartë, Dhori Kule: Antikushtetuese dhe antikombëtare

  Rektori i Universitetit të Tiranës e ka cilësuar antikushtetuese dhe antikombëtare projektligjin e prezantuar nga qeveria që pritet të kalojë në parlament. Për rektorin...

Raporti/ Policia Italiane: Në Mars bllokuam 7.8 ton kanabis nga Shqipëria

Drejtoria Qëndrore për Shërbimet e Antidrogës në Itali tha se vetëm gjatë muajit mars të këtij viti u blokuan në shkallë vendi rreth 10,3...

Manastirliu: Gati plani për spitalet, ngrihet sistemi i patronazhimit

Në një takim të gjerë me drejtuesit e shërbimeve mjekësore, drejtues të institucioneve shëndetësore, përfaqësues të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Organizatës së Kombeve të...

Kapet breshkë gjigande në Patok, plot 400 kg

Një breshkë e rrallë është gjetur nga peshkatarët në një ndarjeve të Lagunës së Patokut. Breshka gjigande ka rënë ne rrjetat e peshkatarëve ndërsa është...

Ndërtimet pa leje/ IKMT shemb godinën dykatëshe në Vlorë, muajin tjetër...

Aksioni i IKMT në Vlorë, pas ndërhyrjes për shembjen e mureve rrethues dhe disa godina njëkatëshe banimi apo biznese, ka vijuar me shembjen dhe...

Reagon Erion Braçe kundër Ilir Metës

Reagimi i Braçes në Facebook: Jo Ilir, ka dhe një rrugë tjetër!! Populli për reformën në drejtësi, Populli për kushtetutën! Si ka mundësi që vetëm ketë zgjidhje shmangni,...

Nis sistemi i patronazhimit, gjinekologë nga Tirana shërbim pa ndërprerje në...

Nis nga kujdesi për nënën dhe fëmijën zbatimi i sistemit të patronazhimit të spitaleve rajonale dhe dhe bashkiake nga spitalet universitare të Tiranës. Prej...

Tmerr/ Vdesin tre vajza dhe një djalë nga një aksident në...

Zbulohen emrat e disa prej viktimave të aksidentit në autostradën Tiranë-Durrës ku humbën jetën tre vajza dhe një djalë. Policia publikoi emrat e tre prej...

Porti i jahteve në Shëngjin funksional brenda 12 muajve

Është firmosur sot marrëveshja për ndërtimin e portit të jahteve në Shëngjin, i cili do të bëhet operativ brenda 12 muajve. Marrëveshja ka për synim...

EDITORIAL

Çorba e reformës

FORUM