“O ti lartmadhëria”, Rama replikon me qytetarin: Goca jote qenka yll

Kryeministri Edi Rama është përfshirë ditën e djeshme në replika me ndjekësit e tij në Facebook. Një lajmërim i Ramës për produktet e sigurta bujqësore...

Veliaj shpjegon si funksionon Mobike

Në intervistën e tij në Ora News, kryebashkiaku Veliaj ka treguar vetë se si përdoret Mobike, biçikleta smart pa stacion, që hapet vetëm me...

Shehi: Ramës po i çmontohet pushteti

Deputeti opozitar Dashamir Shehi i ftuar në "Arena" nga Dritan Hila në Ora News, deklaron se kryeministri Rama reagon me kokëfortësi, pasi po i...

Historia e dhimbshme e 14-vjeçarit në Malvilez që peshon vetëm 14...

Emisioni “Shqiptarët për Shqiptarët”, këtë javë ka udhëtuar në fshatin Malvilëz. Një fshat i largët i Tiranës. Largësia shtohet edhe më tepër në kushtet...

Aksident në Fier, makina përplas për vdekje kalimtaren (Emri)

Një 51-vjeçare ka humbur jetën mbrëmjen e sotme si pasojë e një aksidenti rrugor. Mësohet se gruaja po kalonte rrugën në Sheq të Madh,...

Llogaridhënia publike, Dashamir Shehi: Tallje dhe rrëshqitje drejt banalitetit

I ftuar në emisionin ‘Studio e Hapur’ në News24, ku po diskutohet turi i llogaridhënies së qeverisë, deputeti dhe kreu i LZHK, Dashamir Shehi...

Dëborë dhe shi, ky është parashikimi i motit për ditën e...

Moti dominohet nga kthjellime të shkurtra dhe vranësira të shpeshta, të cilat do të gjenerojnë reshje të pakta shiu e dëbore, kryesisht në zonat...

TAP si investim dhe si promovues i ndërgjegjsimit mbi sigurinë rrugore

Gjatë muajit Mars, Gazsjellësi Trans Adriatik (TAP) në bashkëpunim me Policinë Rrugore dhe Drejtoritë Arsimore Rajonale nisi një tjetër fushatë ndërgjegjësimi mbi sigurinë rrugore....

Basha: Beteja me Saimir Tahirin përfundoi me sukses

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha e ka konsideruar betejë të fituar atë me ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Sipas tij Tahiri sot është jashtë...

Gafë e rëndë e portierit të Bajernit, shënon sërish Benzema (VIDEO)

Pjesa e dytë ka nisur në mënyrën më të keqe të mundshme për Bajernin. Një gabim i rëndë nga portieri Ulraiç, i cili nuk...

EDITORIAL

FORUM

Kthehu