I veshur si juventin, Rama ironizon protestën e opozitës dhe flet...

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një takim në portin e Durrësit me peshkatarë nga Shkodra, Saranda, Lezha si dhe Vlora. Teksa u premtoi...

PS, Çyrbja: Asnjë kompromis mbi konsensusin e 21-22 korrikut

Propozimi zyrtar i tre partive të opozitës për të ndryshuar sërish Kushtetutën me qëllim shkarkimin e Arta Markut është në pritje për tu shqyrtuar...

Mbi 20 milion faqe dokumente spiunimi, si u përdor sigurimi nga...

Autoriteti për Informimin mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit, bazuar në të dhënat e deritanishme, beson se ekzistojnë mbi 20 milionë faqe të dokumenteve...

Motrat e akuzojnë se iu rreh nënën, 60-vjeçari: Ato dhe nipi...

Familja Jonuzaj nga Vlora është përfshirë në një konflikt të ashpër. Tre motrat janë vënë kundër vëllait, Niaziut, ndërkohë që ky i fundit pretendon...

Reforma e ujit, Gjiknuri: Shkëmbim të dhënash me tatimet për debitorët

Nga Elbasani ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri i bëri të ditur se aksioni i ujit do të nisë nga bizneset, ku do...

Gjonaj: Punonjësit e burgjeve në sitën e ”Vetting-ut”; Ja ndryshimet në...

''Të gjithë punonjësit e burgjeve, do të kalojë në sitën e Vettingut'', këtë mesazh dha Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, gjatë mbledhjes për analizën...

Hidhet shorti, ja 3 prokurorët që kalojnë në sitën e Vettingut

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ka hedhur shortin në Prokurorinë e Përgjithshme dhe ka përzgjedhur 3 prokurorët e parë me 15 dosjet e tyre...

Lufta italo-greke në territorin shqiptar

Nisja e punimeve për gjetjen, identifikimin, zhvarrosjen dhe varrosjen e ushtarëve grekë të rënë në territorin shqiptar gjatë luftës italo-greke në vitet 1940-1941, ka...

Autobusët elektrikë, Veliaj: Gati propozimi për Këshillin Bashkiak

Teksa më herët kreu i bashkisë së Tiranës deklaroi se brenda vitit autobusët elektrikë do të nisin nga puna, ai bëri të ditur së...

Xheko bën valixhet gati për në Londër, gjithçka e kryer për...

Para ose pas ndeshjes me Sampdorian? Ky është dyshimi i vetëm për të ardhmen e Edin Xhekos. E sigurt është që sulmuesi boshnjak është...

EDITORIAL

Çorba e reformës

FORUM