E shtunë, Shtator 22, 2018

Goro: Negociatat Greqi-Shqipëri, pas mbylljes së marrëveshjes së Prespës

Negociatat mes Shqipërisë dhe Greqisë kanë mbetur pezull, pasi pala greke për momentin është e përqëndruar në marrëveshjen e Prespës për emrin e Maqedonisë. Gazetari...

I ikën gruaja nga shtëpia, burri 21-vjeçar ‘e kupton’ dhe e...

Një grua është larguar nga shtëpia e saj në Tiranë. Ngjarja duket ‘e zakonshme’, por çudia e saj ka të bëjë me faktin, se...

Ulsi Manja: Shumë shpejt do të ngrihen organet e reja të...

Pavarësisht se BE po shpreh skepticizmin e saj për hapjen e negociatave për Shqipërinë për shkak të ngërçit të krijuar në sistemin e drejtësisë,...

U “degdis” në Pogradec nga Marku, Hajdarmataj firmosi sekuestron e pasurive...

Sekuestrimi i pasurisë së grupit Habilaj u firmos nga grupi i prokurorëve që drejtoheshin nga Besim Hajdarmataj, vetëm pak orë para se këtij të...

Ambasadorja e SHBA në OKB: Qëndrimi amerikan për Kosovën nuk ndryshon

Ambasadorja e SHBA në OKB, Nikki Haley, ka dalë kundër deklaratës së bërë pak kohë më parë nga këshilltari për sigurinë kombëtare në SHBA,...

Prokurori Stojani: Dhashë dorëheqjen, por Arta Marku e intepretoi si shkarkim

Sokol Stojani, një ndër drejtorët kryesorë të Prokurorisë së Përgjithshme u lirua nga detyra më 19 shtator, sipas një urdhri të rrjedhur në media...

Reagon PS, Ditmir Bushati: Doris Pack një pensioniste

Partia socialiste në Shkodër ka nisur fushatën “E Gjithë Vëmendja te Ju”, ku përfaqësuesit lokalë do të kontaktojnë me gjithë njerëzit në çdo cep...

Aksident në Shkodër, malazezi me kamion përplas 9-vjeçarin

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në Shkodër, ku një kamion ka përplasur një 9-vjecar me inicialet N. U. Mësohet se ngjarja ka...

Prokurori Besim Hajdarmataj sekuestron Habilajt dhe pushohet

Miliona euro prona i janë sekuestruar nga Prokuroria e Krimeve të Rënda grupit të Habilajve. Mes sekuestrove janë edhe 8 apartamente, makina dhe toka. Këto...

Ndotja e ajrit, OBSH: Situata në Shqipëri, njësoj si të pish...

Është përllogaritur se çdo vit për shkak të ajrit të ndotur në Europë humbin jetën në mënyrë të parakohshme rreth 400 mijë individë, sipas...

EDITORIAL

FORUM