VIDEO/ Aksident në Fushë Krujë, ka të plagosur! Detajet

Një aksident ka ndodhur para pak minutash në aksin rrugor Fushë Krujë- Tiranë. Burime për Syri.net, bëjnë me dije se dy makina janë përplasur...

Policia procedon dy vandalë 13-vjeçarë në Tiranë

Dy minorenë 13-vjeçarë, janë proceduar nga Policia e Tiranës, për shkatërrim prone. Sipas Policisë, dosja me materialet ndaj tyre në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës...

Tiransi “shtiret” si holandez, por “nuk i ecën” në Murriqan me...

Ka dështuar të kalojë kufirin me një pasaportë të dyshuar si holandeze, një tirans. Ai është pikasur dhe arrestuar nga Policia Kufitare e Murriqanit,...

Piu fostoksinë, ndërron jetë në spital 63-vjeçari

Një 63-vjeçar nga Durrësi, ka ndërruar jetë në Spitalin “nënë Tereza” në Tiranë, pasi kishte konsumuar fostoksinë. Përpjekjet e mjekëve, për ti shpëtuar jetën, kanë...

Edhe në ndeshje: Mbro Teatrin!

Protesta për mbrojtjen e Teatrit nuk ju përket më vetëm artistëve dhe një grupi qytetarësh, por i përket gjithë shqiptarëve. Mbrëmjen e sotme, ndërsa ishte...

Kthehej nga pushimet në Korfuz, arrestohet në Igumenicë i shumëkërkuari shqiptar...

Shërbimet e policisë greke të Igumenicës, në bashkëpunim me sektorin e kontrollit te pasaportave të Sajadhes, kanë arrestuar sot të shumëkërkuarin shqiptar Edmond Bego,...

Vizita në Kosovë në 1999, si u prit i ndjeri Kofi...

Ish-sekretari i përgjithshëm i Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan u nda sot nga jeta ne moshen 80-vjecare. Anan ka dhënë kontribut për...

E rëndë në Delvinë/ 4-vjeçarja konsumon ilaçet e gjyshes, dërgohet me...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë pasdites së sotme në Delvinë, teksa një 4-vjecare është helmuar, pasi ka pirë ilaçet e tensionit të...

Si i shpëtoi vetingut kryeprokurorja, Arta Marku!

Kontrolli i pasurisë është një ndër tri kriteret kyçe të procesit të vetingut për gjyqtarët dhe prokurorët e Shqipërisë. Megjithatë, ky kriter është testuar...

Ligji i ri/ Avokatët e diplomuar në BE konkurencë “Gardës së...

Avokatët shqiptarë me hyrjen në fuqi të ligjit të ri për këtë shërbim do të përballen dhe me konkurencën e tregut europian. Për herë...

EDITORIAL

FORUM

Kthehu