E martë, Dhjetor 12, 2017

Nesho: Dy lobet e fuqishme që ndikuan tek Trump për vendimin...

Diplomati i njohur Agim Nesho i ftuar në “Tonight Ilva Tare”, thotë se presidenti amerikan Donald Trump e kishte angazhim elektoral njohjen e Jerusalemit...

Krisafi: Zgjidhja për Jerusalemin ajo e propozuar nga Mogherini

Prof. Dr. Ksenofon Krisafi, dekan i Fakultetit të Shkencave Juridike tek Universiteti Mesdhetar i ftuar në “Tonight Ilva Tare”, thotë se çështja e Jerusalemi...

Debatet në ’91, ish-themeluesja e PD-së: Dreka me Berishën dhe shqetësimi...

Paraardhësit e saj, Natasha Lakos i lanë trashëgimi dijen, kurse ajo mendoi për diçka edhe më të madhe, që fëmijët e saj e bashkëmoshatarët...

Breshëri plumbash “Land Roverit” në Bulqizë, kush është i riu që...

Një 29-vjeçar nga fshati Peladhi në Bulqizë i ka shpëtuar një atentati ndaj tij mbrëmjen e sotme. Persona ende të paidentifikuar kanë qëlluar me...

Dekani i Filologjikut, Laçi: Tentativë për të ndryshuar rezultatin

Sabri Laçi thotë se strukturat për administrimin e zgjedhjeve për dekan në Fakultetin e Historisë dhe Filologjisë, po përpiqen të ndryshojnë rezultatin e dalë...

Të fundit në rajon/ Vetëm 54 anije në flotën detare

Shqipëria ka vetëm 54 anije të transportit detar, të paktën sipas kriterit të Konferencës së Kombeve të Bashkuara për Tregti dhe Zhvillim, ( UNCTAD...

Tregu “mbytet” me lodra – Importet rriten me 38%, eksportet bien...

Lodrat për fëmijë janë ndoshta produkti më i tregtuar i muajit Dhjetor në prag të festave dhe pse jo simboli i këtyre festave. Në...

Breshëri automatiku makinës në lëvizje

Rreth orës 18.30, në sallën operative të Komisariatit të Policisë Bulqizë ka ardhur një telefonatë se në fshatin Peladhi-Bulqizë janë dëgjuar të shtëna armësh. Menjëherë...

Shpallet kandidimi për anëtarë të Bordit Mbikëqyrës të Agjencisë për Mbështetjen...

Kryeministria ka shpallur njoftimin për kandidim për anëtarë të Bordit Mbikëqyrës të Agjencisë për Mbështetjen e Shoqërisë Civile. Konkurrimi është i hapur për përfaqësues që...

Braimllari: Qeveria të dëmshpërblejë banorët. Prokurori sipas Kushtetutës

Deputeti i LSI-së, Endrit Braimllairi i ftuar në ''Fax News'' ka deklaruar në lidhje më përmbytjet se nuk ka asnjë shifër për sa i...

EDITORIAL

FORUM