EDITORIAL

Nisin sherri para protestës. Esad Pasha mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës

Pak orë para protestës së madhe të paralajmëruar nga opozitës, Lulzim Basha dhe Edi Rama kanë nisur...

FORUM

Ndarja nga jeta e akademikut Kolec Topalli, Rama: La pas një hije të bardhë respekti

Kryeministri Edi Rama iu është bashkuar reagimeve për ndarjen nga jeta të Profesor Dr. Kolec Topalli, anëtar...

Lek Kadeli, ai që na shpërblen me krenari dhe vetëmburrje nacionale

Nga Albert Vataj Lek Kadeli, shqiptari i suksesshëm nga Oroshi i Mirditës në Zyrën e Kërkimit dhe Zhvillimit...