E mërkurë, Qershor 20, 2018

LAJME

Rusia i prish ëndrrën Salah, fiton dhe kualifikohet për në fazën...

Rusia është kombëtarja e parë që ka siguruar zyrtarisht kalimin për në fazën e 1/8-ve në Kupën e Botës. Vendi mikpritës ka fituar edhe...

Salah shënon golin e parë në Kupën e Botës, i saktë...

Mohamed Salah ka shënuar golin e parë në Kupën e Botës. Sulmuesi i Egjiptit ka goditur saktë nga pika e bardhë në minutën e...

Rusia shkatërron Egjiptin, shënon dy gola të tjerë me Cheryshev dhe...

Kjo Kupë Bote do të mbahet mend gjatë nga Denis Cheryshev. Mesfushori i talentuar i Rusisë, ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Egjiptit....

Rusia kalon në avantazh, mbrojtësi egjiptian shënon autogol (VIDEO)

Rusia ka kaluar në avantazh në fillimin e pjesës së dytë. Si për disatën herë në këtë Kupë Bote është shënuar një tjetër autogol. Fathy...

Rusi-Egjipt “paqe” në pjesën e parë, Salah jep sinjale kërcënuese

Rusia dhe Egjipti nuk kanë shkuar më shumë se një barazim pa gola në 45 minutat e para të ndeshjes së dytë në fazën...

Luajti 87 minuta ndaj Danimarkës, por lojtari i Perusë nuk mban...

Të luash një ndeshje në një Kupës të Botës është ëndrra e çdo futbollisti në Peru. Gjithsesi ka edhe nga ata që e kanë...

Legjenda gjermane sulmon keq Ozil: Nuk e justifikon ftesën, luan pa...

Legjenda gjermane, Lothar Matthaus ka ngritur gishtin e akuzës ndaj Mesut Ozil, për humbjen ndaj Meksikës. Në një koment për “Bild”, Matthaus analizoi lojën...

Rusi-Egjipt, më në fund vjen momenti i Mohamed Salah

Sonte në mbrëmje në Shën Petersburg, Egjipti do të zbresë në fushë kundër vendit organizator, teksa më në fund do të debutojë në Kupën...

KALENDARI I NDESHJEVE

PIKANTE NGA BOTERORI

HISTORI

STADIUMET

Stadiumet -Rusi 2018