Menu

Editoriali i "KOHA JONE"

Zbuten serbët, inatosen grekët

27-05-2015

Zbuten serbët, inatosen grekët

  Vizita e kryeministrit serb Aleksandër Vuçiç në Tiranë edhe pse nuk ka sjellë marrëveshje konkrete mes dy vendeve mun...

Politika

Rama: Dikur Ballkani konsiderohej fuci baruti, sot i bashkon ëndrra pë në BE

27-05-2015

Rama: Dikur Ballkani konsiderohej fuci baruti, sot i bashkon ëndrra pë në BE

  Kryeministri Edi Rama në fjalën së tij në çelje të forumit ekonomik të...

Përplasje e fortë Tiranë – Athinë, Qeveria greke: Udhëheqësit fqinj po rrëshqasin çdo ditë

27-05-2015

Përplasje e fortë Tiranë – Athinë, Qeveria greke: Udhëheqësit fqinj po rrëshqasin çdo…

  Athina ka reaguar ndaj deklaratave të kryeministrit shqiptar, Edi Rama mbi marrëdhëniet shq...

Basha-Vuçiç: Të orientojmë të gjitha energjitë për të ardhmen e përbashkët të rajonit në BE

27-05-2015

Basha-Vuçiç: Të orientojmë të gjitha energjitë për të ardhmen e përbashkët të rajonit…

  Kryetari i Partisë Demokratike dhe kryebashkiaku i Tiranës Lulzim Basha priti në një t...

Nishani takon Vuçiç: Më shumë të drejta për shqiptarët në Preshevë

27-05-2015

Nishani takon Vuçiç: Më shumë të drejta për shqiptarët në Preshevë

  Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti sot në një takim të veçantë, ...

Qazim Sejdini: Punësimi dhe zhvillimi ekonomik, prioritetet për Elbasanin

27-05-2015

Qazim Sejdini: Punësimi dhe zhvillimi ekonomik, prioritetet për Elbasanin

  Rritja e punësimit dhe zhvillimi ekonomik, konsiderohen si dy prioritetet kryesore të kandidatit...

Ekonomi

Tregtia Shqipëri-Serbi, shkëmbimi përmes shifrave, bilanci anon nga serbët

27-05-2015

Tregtia Shqipëri-Serbi, shkëmbimi përmes shifrave, bilanci anon nga serbët

Vizita e sotme e kryeministrit serb në Tiranë, Aleksandar Vuçiç pritet të thellojë ...

Shqipëri- Serbi, shkëmbimet tregtare në nivele të ulëta

27-05-2015

Shqipëri- Serbi, shkëmbimet tregtare në nivele të ulëta

Marrëdhëniet tregtare mes Shqipërisë dhe Serbinë janë në nivele shumë të...

BB publikon raportin e strategjisë për Shqipërinë: Mbështetje e fortë për modelin e ri ekonomik

26-05-2015

BB publikon raportin e strategjisë për Shqipërinë: Mbështetje e fortë për modelin e r…

  Banka Botërore publikoi raportin e strategjisë për Shqipërinë për periudh&eu...

“Bankers” nis dëmshpërblimet në Marinzë, çmimet i ka përcaktuar pushteti lokal

25-05-2015

“Bankers” nis dëmshpërblimet në Marinzë, çmimet i ka përcaktuar pushteti lokal

  Kompania “Bankers Petroleum” njoftoi se ka filluar kompensimin e familjeve të prekura nga...

Intervista

Hubert Vedrine : Kur dështuam të bindim Millosheviçin

27-05-2015

Hubert Vedrine : Kur dështuam të bindim Millosheviçin

  Hubert Vedrine është një ndër ministrat e jashtëm më jetëgjatë t&e...

“Shqipëria, një shembull shumë   i mirë për politikën e jashtme”

27-05-2015

“Shqipëria, një shembull shumë i mirë për politikën e jashtme”

  Flet Knut Fleckenstein, raportues për Shqipërinë në Parlamentin Evropian ...

Tonin Marinaj: Kontratat ime me banorët e Malësisë së Madhe

27-05-2015

Tonin Marinaj: Kontratat ime me banorët e Malësisë së Madhe

  Intervistë me kandidatin e koalicionit të majtë në Malësi të Madhe, Tonin Ma...

Ambasadori rus në Tiranë: Shkupi ta zgjidhë vetë “Kumanovën”. Shqetësuese retorika panshqiptare

26-05-2015

Ambasadori rus në Tiranë: Shkupi ta zgjidhë vetë “Kumanovën”. Shqetësuese retorika pa…

  Ambasadori i Rusisë në Tiranë, Aleksandër Karpushin, deklaron se autoritetet në M...

Nga Kosova

Gjyqi i “grupit të Drenicës”: Lushtaku 12 vjet burg, 6 ndaj Selimit

27-05-2015

Gjyqi i “grupit të Drenicës”: Lushtaku 12 vjet burg, 6 ndaj Selimit

  Dy ish-luftëtarë të UÇK-së, pjesë e njohur si Grupi i Drenicës jan&eu...

Thaçi: Kosova padi ndaj Serbisë për gjenocid, kërkon dëmshpërblim

26-05-2015

Thaçi: Kosova padi ndaj Serbisë për gjenocid, kërkon dëmshpërblim

Ministri i Jashtëm i Kosovës Hashim Thaçi në seancën e Këshillit të Sigurimit t&...

UÇK: Ahmeti, Thaçi dhe disa politikanë kosovarë do të ndëshkohen për tradhti

26-05-2015

UÇK: Ahmeti, Thaçi dhe disa politikanë kosovarë do të ndëshkohen për tradhti

  Në media është shpërndarë një komunikatë e një grupi që e qua...

Përcillen dy nga të rënët në Kumanovë, familjarët: Lanë amanet “Shqipërinë Etnike”

26-05-2015

Përcillen dy nga të rënët në Kumanovë, familjarët: Lanë amanet “Shqipërinë Etnike”

Mirsad Ndrecaj dhe Xhafer Zymberi, dy gjakovarët e vrarë në Kumanovë gjatë përleshjeve ...

Kohajonë Sport

Pse pikërisht SHBA-ja arrestoi zyrtarët e FIFA-s...kush ishte “spiuni”?

27-05-2015

Pse pikërisht SHBA-ja arrestoi zyrtarët e FIFA-s...kush ishte “spiuni”?

Gjatë viteve të fundit, FIFA ka punuar në dy drejtime kryesore, forcimin e rregullave të loj&...

Rinovon Subotiç, te Dortmundi deri në 2018

27-05-2015

Rinovon Subotiç, te Dortmundi deri në 2018

Neven Subotiç ka hedhur zyrtarisht firmën në kontratën e re 2-vjeçare me Borussia Dortmu...

Man. United, 56 mln Euro për Karim Benzema

27-05-2015

Man. United, 56 mln Euro për Karim Benzema

E ardhmja e sulmuesit francez Karim Benzema mund të mos jetë në radhët e Realit të Madridit...

“Skarcime” te Skënderbeu, ikin Stojkov e Martins

27-05-2015

“Skarcime” te Skënderbeu, ikin Stojkov e Martins

Kur kanë kaluar vetëm pak ditë nga festa e titullit të 6 në historinë e Skënderbeu...

Kontakte

Gazeta

Televizione

Kosovare

Shtypi i Huaj

Institucione Kushtetuese