Marcelo: Bale nuk di spanjisht, merremi vesh me gjeste

Gareth Bale luan që nga vitit 2013 te Reali i Madridit, por edhe pas 6 vitesh në kryeqytetin spanjoll vazhdon të ketë vështirësi të mëdha në komunikim. Lajmi është konfirmuar nga braziliani Marcelo në një intervistë për gazetën Marca.

Sipas tij uellsiani vazhdon të komunikojë vetëm në gjuhën angleze. Deklarata e Marcelos vjen në moment kur janë shtuar zërat rreth të ardhmes së 29-vjeçarit.

“Tani, pasi largimit të Cristiano Ronaldos dhe Kiko Casillasit, nuk kam njeri tjetër pranë. Është Bale në krahun tjetër, por Bale nuk flet spanjisht, ne komunikojmë vetëm me gjeste.”

Konkurrenca në krahun e majtë është rritur shumë për Bale me ardhjen e talentit brazilian dhe nuk përjashtohet mundësia e largimit të mundshëm në verë.