Kryeministri Rama: E do pushtetin Luli?! Kliko te shqipëriaqëduam.al

Nga Lezha ku zhvilloi një takim me qytetarë në kuadër të ciklit kombëtar “Bashkia që duam”, kryeministri Rama tha se protesta që po thërret Lulzim Basha me thirrje për rrëzimin e tij nuk është gjë serioze, por thjesht një mesazh dashurie.

Sipas kryeministrit, udhëheqësi i Partisë Demokratike në opozitë po kërkon diçka, të cilën nuk ka kurajo t’ia thotë hapur atij.

“Prapë do ta takoj sa të bëjë një çik sikur nuk do. Atë ‘sikur’ s’do ai e ka me protesta, me çadra, revolucione, me përmbysje. Shkon nëpër Shqipëri dhe mbledh Franin me shoqërinë e tokave dhe thotë ‘hajdeni ta rrëzojmë’. ‘Ta rrëzojmë’ është mesazh dashurie, por nuk ka kurajo ta thotë hapur ku e ka hallin. Nuk është puna tek ai, se ai është artist. Por unë habitem me këta që vazhdojnë dhe kujtojnë se ai e ka seriozisht. Ai seriozisht ka vetëm atë që nuk thotë”, u shpreh Rama.

Rama ka ironizuar nga Lezha.

Shumë njerëz nga këta profesorët në televizor dhe këtë të broçkullave të kazanit, thonë: Ç’ është kjo?

Kjo është një gjë që u jep mundësi njerëzve që nga teknologjia  të çoj fjalë menjëherë, pa letra. Ja ky artisti i ka dërguar mesazh artistit e PD.

Kush dërgon mesazhin merr brenda 10 ditëve përgjigje, i takon apo nuk i takon ajo që kërkon.

Nuk ka rëndësi nëse fiton apo jo, e rëndësishme është që merr përgjigje për atë që ka kërkuar, nuk ngelet rrugëve”, u shpreh Rama.

Ndër të tjera Rama ironizoi dhe kundërshtarin e tij politikë, Lulzim Bashën, duke i thënë që nëse do pushtetin të aplikoj tek platforma.

Unë nuk kam dëgjuar asnjë shqiptarë që thotë se nuk i takon ajo që kërkon, të gjithë thonë më takon.

Ti shiko Lulin, nuk ka fituar asnjë palë zgjedhje dhe thotë dua pushtetin.

E kupton ti do pushtet pa fituar zgjedhje, po dhe ai të aplikojë tek platformë që të marrë përgjigje për 10 ditë.

Po halli nuk është i Lulit se  ia e ka në terezi, po halli është i atyre që i rrinë nga mbrapa’, shtoi ndër të tjera Rama.