Zjarr masiv në Orikum, flakët rrezikojnë disa banesa dhe lokale

Një zjarr masiv ka përfshirë një sipërfaqe me shkurre dhe kullota në Orikum. Flakët favorizohen edhe nga era, ndërkohë raportohet se zjarri rrezikon disa banesa dhe lokale që ndodhen pranë vatrës.

Banorët e zonës po ndihmohen edhe nga punonjësit e zjarrfikëses për të shuar flakët. Aktualisht janë dy zjarrfikëse në vendin e ngjarjes.