Fanset e Saimir Tahirit në gjykatë me bluza të stampuara: Gjigand!!

Ditën e sotme u zhvillua seanca për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Ish-ministri kërkoi përfundimin e hetimeve dhe gjykimin e dosjes së tij.

Por ndryshe nga herët e tjera, në gjykatë sot janë paraqitur dhe dy fanse të Saimir Tahirit. Mbështetjen e tyre ndaj ish-ministrit e kanë shprehur me imazhin e Tahirit të stampuar në bluze. Njëra prej tyre, bë bluzen me imazhin e Tahirit, ka shkuar: “Gjigant”.

Kujtojmë që ish-ministri  akuzohet për bashkëpunim me krimin e organizuar në trafikun e drogës.