Braimllari: Lleshi të jap dorëheqjen

Deputeti i LSI, Endrit Braimllari ka kërkuar sot largimin e ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshi, pas skandalit të policit në Malësi të Madhe.

Postimi i plotë i Braimllarit:

“Ku e ka degraduar Edi Rama policine e shtetit, njerez me rekorde kriminale, pedofil i emeron ne polici pasi i perdor per fushate elektorale. Ministri i Brendshem duhet urgjentisht te japi doreheqjen.
Vet ka deklaruar qe “Nese shikoni nje polic te dehur ai jam une”. Sot kemi pare nje polic qe ngacmon seksualisht nje te mitur dhe nje komisariat i tere nuk merr persiper denoncimin e familjes se vajzes. 
Sot duhet te shkarkohet i gjithe komisariati dhe Ministri i Brendshem duhet te jape doreheqjen”.

“E mitura në agresion nga polici yt o Llesh!” – Gazetari kërkon shkarkimin e Lleshajt