Berisha mesazh Dakos: E komunikoi ekzekutimin tënd politik

Ish-kryeministri Sali Berisha, përmes një postimi në facebook ka komentuar deklaratën e numrit dy në PS, Taulant Balla, i cili gjatë intervistës në emisionin ”Kjo Javë” la të kuptohej se rikandidimi i Vangjush Dakos në Bashkinë e Durrësit nuk është diçka e domosdoshme. Berisha ironizon edhe prej rastit të Kavajës duke shkruar se Dako nuk rikandidohet për faktin se ndryshe nga soji i tij i mungon një meritë.

Reagimi i plotë

Ne vend te nje elegjie per Gjushin!

Gjush, o Gjush njemije e nje te zeza ke por po te heqin jo per ato, qe nuk ti lan as uji i detit, por vetem e vetem se nuk je perdhunues.

Po pse e them une kete?

E them kete sepse flakjen, ekzekutimin tend politik po ta komunikon nga ekrani ne ekran Taulant Bega/Toyta Yaris/Gjura/Jashari/Hoxha.

Po ta komunikon perdhunuesi i akuzuar per perdhunimin e nje studenteje te semure. Prandaj Gjush faj i yt nuk jane lidhjet me bandat dhe banditet, trafikanet me te rrezikshem te Durresit. Por faj yt eshte se nuk te kane akuzuar kurre si perdhunues. Ti more fund Gjush sepse ne sojin e perdhunuesve perdhunimi eshte dhe merita me kryesore. Ti kete merite nuk e ke dhe pike. Keshtu megjithe valixhet me euro qe i ke dorezuar krye kreut rregullisht, dhe pas Zho Zho-se me shume se kushdo tjeter, je i pashprese, fati i Zho Zho-se te pret.

Ah Gjysem Gjush, ti qe ishe njehere Gjush tani je Gjysem Man sepse nga ekrani ne ekran Taulant Bega po te han. Ike Gjush, Ike, Ike, si kryetar ndjese paç. Amin! sb