Aksident i rëndë në Peqin

Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën që të çon në Peqin. Dy makina janë përplasur kokë më kokë.

Nga përplasja ka persona të lënduar dhe pritet më tej të merret vesh gjendja e tyre shëndetësore.

Mësohet se shkaqet e aksidentit kanë qenë shpejtësia e lartë dhe lagështia në rrugë prej motit. Policia po heton ngjarjen.