“Mos i jep makinës si mastrubues”, tifozi befason Pogba-n

Paul Pogba është një nga yjet e futbollit botëror dhe këtë e dëshmon në fushë me ato që bën dhe fiton. Por, në makinë vetëm i tillë nuk është. Për më tepër është një burim aksidentesh.

Francezi ka gjetur në xhamin e makinës së tij, një letër e cila lexonte: “Mos i jep makinës si masturbues!” Një mesazh misterioz ky dhe që ngjall shumë befasi për mesfushorin e Mançesterit. Kjo letër ishte vendosur në makinën  e tij të tipi Roll Royce, e cila ka vlerën e 300 mijë eurove.

Në krah të këtij mesazhi ishte dhe një gjobë nga policia, e cila dëshmon që francezi është një shkelës i rregullt i kodit rrugor në Angli.

A disgruntled passerby left the handwritten note on the front of Pogba's Rolls Royce Wraith

The Manchester United star also received a parking ticket at Wilmslow train station on Monday

The Frenchman parked his car at the train station as he went out to enjoy his day off