Vasili: Ky kryeministër ka ikur, por i iku dhe shëndeti!  

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar për deklaratat e bëra sot nga Edi Rama në Parlament. Në një postim në Facebook,  Vasili shprehet se kreu i i qeverisë ka nevojë për ndihmë mjekësore.

“Ky kryeministër ka ikur, por i iku dhe shëndeti!! Thotë do ta bej arsimin e larte si rrugen Thumane- Kashar. Duhet përzënë sa me pare ky budalla shkollepak, se ndryshe do jemi i vetmi vend ne bote pa universitet. Po ç’i duhet universiteti ketij. Këtij i duhet pavioni dhe urgjent bile.

Si kryeministër ky ka mbaruar,por i iku dhe shëndeti, i vajti për lesh. Ndihmojeni mor aman”,- shkruan Vasili.