Vajza nga Kosova fiton ”Miss New York USA 2019”

Bukuroshja me origjinë shqiptare Florinda Kajtazi mbrëmjen e kaluar arriti të triumfojë mes shumë vajzave të tjera. Florinda arrriti të rrëmbëjë kurorën në kompeticionin e bukurisë Miss New York USA 2019. Ajo do të përfaqësojë New York-un në edicionin e 68-të të Miss USA, kompeticioni më i rëndësishëm i bukurisë në Shtetet e Bashkuara ta Amerikës. Florinda është 27 vjeç dhe jeton në Yonkers.