“Hëna e përgjakur”, profecia e aktivistit: Rama e mbyll kapitullin, ja ç’ndodhi

Pedagogu dhe aktivisti i njohur, Erion Kristo shprehet se fundi i epokës së Ramës është afër pasi sipas tij, ai do të eklipsohet dhe këtë e tregojnë shenjat qiellore. “Në vitin 2013 pak para zgjedhjeve ishte hëna mavi. Unë parashikova fitore dërrmuese të Edi Ramës. Dhe doli. Para zgjedhjeve të 2017 ra shi me baltë. Parashikova se do ndyheshin zgjedhjet dhe do shkonin mysybet. PD iku kovë pusi. Sot ishte hëna e pergjakur dhe eklipsi. Sot Rama bëhet ministër. Parashikoj fundin e epokës së tij”,-shkruan Kristo në një sattus në facebook.

Statusi i plotë:

Ne vitin 2013 pak para zgjedhjeve ishte hena mavi. Une parashikova fitore derrmuese te Edi Rames. Dhe doli. Para zgjedhjeve te 2017 ra shi me balte. Parashikova se do ndyheshin zgjedhjet dhe do shkonin mysybet. PD iku kove pusi. Sot ishte hena e pergjakur dhe eklipsi. Sot Rama behet minister. Parashikoj fundin e epokes se tij. Shenjat qiellore kete tregojne. Ai do eklipsohet. Ai eshte njeriu henor qe merr fuqi nga Hena. Hena u pergjak. Rama e mbyll kapitullin. Pra, do ndaje tepsine. Po me doli fjala, do iki ne Hollivud te hap nje studio kozmike.