FOTO/ Genoa-Milan, formacionet zyrtare

Milani do të luajë mesditën e sotme në transfertë me Genoan ndeshjen e vlefshme për javën e 20-të të Serie A, njofton Syri.net.

Gattuso nuk do të jetë në stol, pasi është i pezulluar për shkak të protestave ndaj gjyqtarëve në fund të Superkupës së Italisë ndaj Juventusit, por gjithsesi e ka përgatitur ekipin për të kërkuar fitoren.

Tri pikët janë alternativa e kuqezinjve, të cilët duan të kapin vendin e katërt, që i siguron Championsin.

Ky takim do të luhet në orën 15:00 dhe tashmë janë publikuar formacionet zyrtare.