Video/ Federata i dënon, 1500 tifozë mbështesin skuadrën në stacionin e trenit

Teksa Federata Italiane i ka dënuar për të mos qënë prezent në ndeshjen e kampionatit kundër Napolit për shkak të frikës së sigurisë, mbi një mijë ultras mbështeten ekipin në stacionin e trenit.

Të paktën mbi 1.500 ultras ishin prezent në “Stazione Termini”  për t’i dhënë zemër skuadrës në një transfertë delikate si ajo e Napolit.

Takimi mes Napolit dhe Lazios është programuar për tu luajtur këtë të dielë në 20:30, ndërkohë që tifozët bardhekaltër do të për shkak të historisë së tensionuar në transfertën jugore.