Lulzim Basha publikon 15 emrat që propozon për anëtarë të Kryesisë

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka bërë publike mesditën e sotme propozimet e tij për Këshillin Kombëtar të PD-së.

Në një deklaratë për mediat, Basha bëri të ditur se ka propozuar drejtuesit e rinj të PD.

Pjesë nga deklarata e Lulzim Bashës:

Zgjedhjen e kryesisë së re të PD-së dhe zgjedhjen e sekretarëve.

Diskutimin për gjendjen aktuale në vend.

Në ndryshim nga herët e tjera, kam vendosur sot të bëjë publike propozimet.

Sekretari i Përgjithshëm

Gazmend Bardhi

Dorian Telini

Sekretar për çështjet Ligjore

Çlirim Gjata

Marinela Zeiu

Sekretar organizativ

Lulzim Omuri

Sahit Dollapi

Sekretar për çështjet zgjedhore

Ivi Kaso

Dorian Gjomarkaj

Sekretar i Burimeve njerëzore

Minushe Lazaj

Ervin Minarolli

Propozim për kryetar i Këshillit Kombëtar, Bujar Nishani.

Propozim për nënkryetarë të PD: Edi Paloka, Edmond Spaho

Për anëtarët e kryesisë propozoj:

Agron Shehaj

Aldo Bumçi

Arben Beqiri

Arben Ibro

Avenir Peka

Bardh Spahia

Besart Kadia

Dhurata Çupi

Dritan Shano

Florian Gjomarkaj

Endri Hasa

Enkelejd Alibeaj

Enkelejda Sallaku

Enno Bozdo

Enri Çeno

Ervin Salianji

Fatbardh Kadilli

Fatbardha Kadiu

Fatbardha Sallaku

Fitim Zekthi

Flamur Hoxha

Flamur Noka

Florion Mima

Gazmend Koduzi

Genc Pollo

Gent Strazimiri

Gent Malko

Gerti Bogdani

Grida Duma

Izmira Ulqinaku

Jamarbër Malltezi

Jorida Tabaku

Kastriot Sullka

Klevis Balliu

Ledina Mandia

Luçiano Boçi

Lindita Metaliaj

Mateo Spaho

Nada Meçorapja

Nevila Xhindi

Ndriçim Mehmeti

Oerd Bylykbashi

Oriola Pampuri

Roland Bejko

Rudina Hajdari

Tomor Alizoti

Tritan Shehu

Valentina Duka

Xhemal Xhunkshi