FOTO/ Aktori turk shumë i dashur për shqiptarë viziton Kosovën, së shpejti me një projekt të ri

Erkan Petekkaya është një aktorët më të pëlqyer në Turqi, i cili ka marrë pjesë në shumë seriale apo filma, ndërsa në Shqipëri është bërë i njohur nga roli i Xhihanit në serialin ‘Fate të kryqëzuara’.

Erkan momentalisht është duke xhiruar për një projekt të ri, “Vurgun”, i cili do të dalë së shpejti në treg. Ajo çfarë na ka bërë përshtypje është postimi i tij i fundit në ‘Instagram’.

Aktori ka publikuar një video ku ka përmendur Kosovën dhe mesa duket, është duke xhiruar bashkë me stafin e tij atje. Vendi ku ndodhej ishte i gjithi me gjelbërim dhe sigurisht nuk mungonin as kamerat që e ndiqnin kudo.

 

View this post on Instagram

 

#kosova #balkans @lindaimami @hairdesignbyataofficial #vurgun #set @vurgun_dizi

A post shared by Erkan Petekkaya (@erkanpetekkaya) on