Gol me shije titulli, portugezi: Ja dedikoj tifozëve të Juventusit dhe Ronaldos

Cristiano Ronaldo shënoi golin e parë me fanellën e Juventusit në një finale, duke mjaftuar për të marr edhe titullin e parë me bardhezinjtë. Luzitani shënoi golin e vetëm, në fitoren 1-0 kundër Milanit në Superkupën e Italisë. Pas takimit, Ronaldo u shpreh mjaft i lumtur për golin, të cilin ia dedikoi familjarëve të tij.

“Ishte një ndeshje shumë e vështirë. Është shumë e vështirë për të luajtur në këto kushte. Ne luajtëm mirë, krijuam shumë shanse dhe padyshim që jam i lumtur që e kam shënuar golin fitues. Unë jam i lumtur, ishte goli im për të filluar 2019 me një trofe. Unë kam titullin e parë me Juve dhe jam shumë i lumtur!

“Është vetëm fillimi, ne e marrim atë një hap në një kohë. Ne kemi këtë Kupë, tani duhet të vazhdojmë të punojmë shumë për të arritur trofeun e ardhshëm. Serie A është gjithmonë objektivi kryesor i Juventusit, ne jemi në krye të tabelës, por është një turne shumë i gjatë dhe do të jetë i vështirë, kështu që ne duhet të vazhdojmë të punojmë. Golin ia dedikoj ekipit, familjes sime, miqve dhe të gjithëve në botë që e duan Juve dhe e duan Cristiano”.-tha portugezi për “Rai Sport”.

Me këtë gol, Ronaldo ngjitet në kuotën e 16-të rrjetave me fanellën bardhezi.