FOTO/ Rama sherr në FB për Balilin, komentuesit tallen me të

Vetëdorëzimi i Klement Balilit para drejtësisë ishte lajmi i ditës së sotme.

I pari që e dha këtë njoftim, ishte ish-kryeministri Sali Berisha, i cili shkroi në Facebook se Balili ishte vetëdorëzuar dhe ishte nisur për në Tiranë.

Kjo ka bërë që Edi Rama të shfaqet i mërzitur, për faktin se nuk mundi ta shiste këtë si një arrestim të madh, kur në fakt ishte një vetëdorëzim me kushte nga Klemend Balili.

Pikërisht kjo gjë ka bërë që Rama të përleshet në Facebook me ndjekësit e tij.

Ai ka reaguar disa herë në rrjetet sociale duke tentuar të theksojë se kjo ishte një meritë e policisë, por komentuesit kanë nisur të tallen me këtë.

Nuk mungojnë ironitë në komentet, një pjese të të cilave Rama u ka dhënë përgjigj vetë.