VOA paralajmëron skandalin: Ja si socialistët shesin vendet e punës. Me VIDEO

“Zëri i Amerikës” ka zbardhur përgjimet e dosjes ndaj Arben Çukos.

“Në Shqipëri, hetimet e Prokurorisë së Krimeve të Rënda për ish-drejtorin e Burgjeve, Arben Çuko ekspozojnë farsën e konkurseve publike dhe ndërhyrjet për punësime nga zyrtarë lokalë, deputetë të Partisë Socialiste dhe në një rast, edhe nga drejtoresha e kabinetit të kryeministrit, Vali Bizhga”, shkruhet në Faqen zyrtare të Zërit të Amerikës në Facebook.

Përgjimet e plota materialin në VOA, do transmetohen sonte në orën 18:00.