Gjosha: Rama të emërohet edhe Kryeprokuror, jemi parti shtet

Vendimi i kryeministrit Edi Rama, për të qenë edhe Ministër i Jashtëm ka ngjallur reagime të shumta. Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, shkruan me ironi se Rama duhet të emërohet edhe Kryeprokuror por akuzon fort se Rama ka krijuar parti shtet. ”Unë mendoj që Kryeministri duhet t’i shkarkoj të gjithë ministrat dhe të emëroj veten e tij në çdo post qeverisës. Madje duhet të emërohet edhe Kryeprokuror. Në fund të fundit Shqipëria tashmë është de facto parti shtet”,-shkruan deputetja e LSI-së në facebook.

 

Lexoni edhe…