Aktorja e famshme turke në zi humb personin më të dashur

Ditën e djeshme, aktorja turke Hande Erçel ka humbur nënën e saj.

Kishte kohë që Aylin Erçel ishte sëmurë dhe Hande kishte folur për të në disa intervista, pa dhënë shumë detaje.

Gjatë muajit shtator, ajo ka bërë një dedikim për nënën e saj në ‘Instagram’ duke treguar se ajo gjithmonë do t’i gjendet pranë.

Sipas ‘Haberler.com’, Aylin kishte kohë që luftonte me sëmundjen e kancerit, por fatkeqësisht, nuk ia ka dalë ta fitojë betejën me të.

Në varrim morën pjesë shumë të afërm dhe miq të aktores dhe nje ndër to ishte dhe Tolgahan Sayman me të cilin relaizoi telenovelën shumë të ndjekur ‘Perla e zezë’.