Kryeministri flet te Çani dhe fyen Presidentin

Kryeministri ka folur plot inat dhe fyerje ndaj Presidentit Meta. Edi Rama ka folur për rreth 45 minuata plot temp dhe nerv kundër Ilir Metës te Arian Çani që i bllokoi emërimin e ministrit të tij të jashtëm Gent Cakaj.

Dukej edhe në fytyrë, siç vërehet në fotot më lart se Rama qe i nevrikosur dhe nuk e ka kapërcyer dot bllokimin. Edi Rama ka pohuar publikisht para një viti se “Ilir Meta është presidenti më i mirë në këto 28 vite”, ndërsa tani kur iu prish interesi e akuzon dhe fyen.

Të gjithë ata që e kanë parë me vëmendje nuk e kanë pasur të vështirë të dallojnë nervozizmin e kryeministrit dhe ndjenjën e frikës.