Kryemadhi për emrin e ri të Maqedonisë: Hapet rruga për integrimin në NATO dhe BE

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka përshendetur deputetët e Parlamentit të Maqësonisë që votuan për ndryshimin e emrit.

Në një status në ‘Twitter’, Kryemadhi thekson se vendimi i hap rrugën integrimit të tyre në NATO dhe BE.