Moti, vazhdon rënia e temperaturave

Dita e diel dita do të nisë me kthjellime, gradualisht në mesditë vranësirat do të vijnë në shtim  deri në mesatare.

Era do të jetë  me drejtim Verilindje (NE)  me shpejtësi 10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës 4 me  lartësi  vale 1,5 në detet Adriatik dhe Jon.

Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore           -4/7°C
Zonat e  ulëta           -1/13°C
Zonat  bregdetare    3/13°C