Lajme të mira për motin, ja si do të paraqitet situata ditën e sotme

Ky është parashikimi i motit, për ditën e sotme e shtunë 29 dhjetor 2018.

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit bën me dije se temperaturat do të rriten dhe reshje shiu nuk do të ketë.

Sa i përket temperaturave minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 8 / 13 °C

në vendet e ulëta: 2 / 11 °C

në vendet malore: 0 / 7 °C

Era pritet të fryjë e lehtë.