Rama nuk heq dorë nga dialogu: Ose do vdesim të gjithë së bashku, ose…

Duke përdorur një shprehje të Eleonor Rusvelt, kryeministri Edi Rama u ka dërguar një tjetër ftesë për dialog studentëve.

”Ne duhet të përballemi me faktin që ose do të vdesim të gjithë së bashku, ose do të mësojmë të jetojmë së bashku, dhe nëse kemi ndërmend të jetojmë duhet të dialogojmë”, është mesazhi i publikuar nga kreu i qeverisë në Instagram.

Në mëngjes ai postoi një foto ku shihej një studente amerikane ku protestonte me një pankartë, ku shkruhej “Duam dialog dhe transparencë”.