Video+Foto/ Goditja e akrepit, ja veprimi i çmendur i tifozit

Goditja e akrepit kundër Lazios do të mbetet gjatë në mendjen e lojtarit të Sampdorias, Riccardo Saponara.

Por jo vetëm kaq. Veprimi ka gjetur vend dhe në trupin e një tifozi genovez. Ai ka bërë tatuazh këtë ekzekutim, teksa e shpërndanë në rrjetin social “Instagram” me fjalët:

“Ju lutem më ndihmoni për të gjetur këtë HERO.”

Saponara shënoi në minutën e fundit të shtesës, golin që rezultoi i barazimit 2-2 në “Olimpico”.