Dita e 11-të e protestës, studentët nuk i ndal as shiu as i ftohti

Ka nisur me thirrje të forta, protesta e studentëve përpara Kryeministrisë. Protesta shënon sot ditën e saj të 12 dhe po zhvillohet në shi.

Ditën e djeshme ata kanë lajmëruar për sot hapjen e protestës ku ftojnë të gjithë qytetarët e Shqipërisë pa dallim, t’ju bashkohen atyre mjafton që të mos shpalosin flamuj dhe banderola politike përvec flamurit kombëtar.

Protesta e studentëve ka ngjallur reagime të shumta në opinionin publik ku dominon mbështetja ndaj tyre nga shoqëria në tërësi por edhe nga personazhe të njohura të artit, kulturës, gazetarisë, politikës etj, ku një pjesë e tyre pritet t’i bashkohen protestës së sotme përpara kryeministrisë.