Deputeti i PS: Protestës s’i vjen erë studentësh por militantësh

Deputeti i PS-së Pjerin Ndreu iu është bashkuar reagimeve për protestën e studentëve, të cilët prej disa ditësh qëndrojnë para Ministrisë së Arsimit ku kërkojnë plotësimin e disa kërkesave.

Përmes një postimi në ‘Facebook’, socialisti pohon se tashmë kjo protestë nuk vjen më ‘erë studentësh, por militantësh partish’

REAGIMI I NDREUT

Per cfare kane kerku studentet Edi Rama jo vetem i plotesoi por dhe i tejkaloi kerkesat duke kriju lehtesira te tjera. Tani po degjoj nje studente qe thote dua pergjysmin tarifash…! Nga ana tjeter nuk duam as dialog as plotesim kerkesash !Normal ! PD e LSI me forumet e rinise nuk do jene dakord me asnje plotesim kerkesash. Protestes nuk i vjen ere studentesh me por, militante partish!