Reagimet e Ramës për studentët “shpërthen” Vasili: Ç’janë këta legena qeveritarë

Kreu i deputetëve të LSI, Petrit Vasili ka reaguar sot pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama, i cili tha se me studentët nuk donte negociata, por dialog.

Reagimi i plotë i Petrit Vasilit:

Duan dialog apolitik?Po keta c’jane apo edhe zuska dhe te virgjera. C’jane keta legena qe qajne,qurrepsen e diarreosen për pushtet.

Na çanë dërrasat tre vjet me reformën e leshit ne arsim qe do bente mrekulline dhe beri baderdine. E shpartalluan arsimin e larte keta te pashkolle dhe duan dialog jo politik.

Po keta surreter,qe menderosen gjithshka nuk jane politike? Apo keta jane edhe zuska dhe te virgjera. Mbylleni gojën se ja shpifet te gjitheve!!!