Del Piero flet para derbit: Dueli më i madh, Juvja ideale për Ronaldon

MILAN, ITALY - AUGUST 30: Alessandro Del Piero attends the Laureus F1 Charity Night on August 30, 2018 in Milan, Italy. (Photo by Claudio Villa/Getty Images for Laureus)

Ish-kapiteni dhe legjenda e Juventusit, Alessandro del Piero ka dhënë sot një intervistë për “La Gazzetta dello Sport” në prag të ndeshjes mes Juventusit dhe Interit.

“Është rivaliteti më i madh që kam njohur. Ka edhe me Milanin, por me Inter është më intensiv për disa motive. Ronaldo? Te Juventusi është ambienti ideal për të treguar aftësit e tij dhe mentalitetin. Dybala? Jam i lumtur për rriten. Paulo ka kualitet për të bërë gjithçka. Ai duhet lënë i lirë për të bërë Dybala-n.

Icardi? Bën pjesë në katergorinë e sulmuesve të mëdhenj. Është një sulmues zone si Inzaghi, Trezeguet, Vieri. Shënon gjithmonë.

Champions? Është thjeshtë një objektiv. Juventus ka treguar se kur do të fitojë, fiton”, deklaroi Del Piero. /Koha Jone/