VIDEO/ Shtyhet ndeshja River Plate – Boca Juniors, tifozët sulmojnë Carlos Tevez

Sot në oën 21:00 ishte planifikuar të zhvillohej super ndeshja ndërmjet River Plate dhe Boca Juniors e vlefshme për finalen në Copa Libertadores.

Autobusi i Boca Juniors u sulmua nga tifozët kundërshtar me gurë dhe tymuese, ndërsa ndeshja u shty për të paktën një orë deri në një njoftim të dytë të autoriteteve.

Raportohet se Carlos Tevez dhe disa lojtarë të tjerë të Bocas janë duke vjellë në dhomat e zhveshjes si pasojë e gazit lotsjellës.

Në stadiumin “Monumental” gjenden 2 mijë policë, për të shmangur përplasjet, edhe pse ka vetëm tifozë vendas.

Është kjo ndeshja kthyese që zhvillohet në impiantin ikonik, El Monumental.

Ndeshja e parë në shtëpinë e Bocas mbaroi pa fitues 2-2.