E quajti “plak autik”, Berisha i hap letrat: Ja lidhjet e Alket Hysenit me narkotrafikantët

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka reaguar pas sulmit të bërë ndaj tij nga deputeti socialist Alket Hyseni, i cili e quajti atë si “plak autik”.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Berisha ka publikuar një denoncim të një qytetari, ndërsa mesazhit i bashkëngjit komentin: “Supermafioz, narkodeputeti Alket Hyseni që i ka xhan trafikantët”, duke zbuluar lidhjet që sipas tij ka me trafikantët.

Ja çfarë thuhet në denoncimin e Berishës:

“Supermafiozi, narkodeputeti Alket Hyseni i ka xhan trafikantet!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje dr.Mos rastesisht alket hyseni ne delvin shoqerohej nga,Agron Kohila 1djali agronit inspector I tatimeve ne Tiran Ari kohila 2 nipi I Agronit indpektor ne tatime fier Niku kohila 3 nipi tjeter I agron kohiles Gjergji kohila ish officer I policis ne qytetin e vlores dhe aktualisht esht ne kerkim nga policia dhe ShCBA per trafikim narkotikesh 4 emiliano kohila nip I agronit bente ligjin ne portin e sarandes punonte me makin pa lishenc taxi ishte dhe punonjes ne port e therisnin Emiliano Zapata keto Jan postet qe jep supermafjoz alketi per narkotrafikantet Agroni ka qen funksionar I lart I PS delvine kryetar dhe nenprefekt.”