Dramë në gjueti, 12 qen bien në greminë gjatë ndjekjes së një dreri

Një skenë e tmerrshme, jo vetëm ajo e një dreri i sulmuar nga një tufë e madhe qensh gjuetie, por edhe ajo e vetë gjahtarëve të cilët gjenden buzë një gremine.

Dhe gjatë konfuzionit të paktën 12 qen dhe vetë dreri kanë rënë në greminë, duke humbur jetën.

Pamjet që shihni vijnë nga Spanja dhe kanë ngjallur protesta nga mbrojtësit e kafshëve dhe jo vetëm: ’Turp të keni”, “Shihni çfarë i bëni kafshëve që ju pretentoni se i doni”, thonë disa nga komentuesit të cilët kërkojnë dënim për gjahtarin, në videon e publikuar në rrjetet sociale.